سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نیسان IMK؛ خودرو برقی داخل شهر نیسان


 

 • نیسان IMK؛ خودرو برقی داخل شهر نیسان

  با شروع ماه اکتبر، نمایشگاه ماشین توکیو 2019 برگزار می‌شود و خودروسازهای ژاپنی و برندهای دیگر با مجموعه‌ای از جدیدترین خودروهای تولیدی خود پذیرای علاقه‌مندان خواهند بود. در نمایشگاه امسال می‌توان انتظار حضور چندین خودرو از جمله نسل جدید تویوتا 86 و همچنین جدیدترین خودروی برقی نیسان یعنی IMK را داشت.

  از ویژگی‌های ظاهری نیسان IMK می‌توان به طول 3.4 متری و ارتفاع 1.6 متری اشاره کرد. به گفته نیسان فلسفه این طراحی جدید در واقع بخشی از "آینده نگری بی انتها ژاپنی" و پیش نمایشی از طراحی خودروها در آینده است. خودروی برقی بسیار ریز و در عین حال بلند که دارای برآمدگی‌های بسیار کوچک و جلو پنجره مشبک به همراه تعداد زیادی از نوارهای LED است که به آن جلوه و روشنایی خاصی بخشیده است.


  همچنین توجه ویژه‌ای به حضور چراغ‌ها در سقف شده است. در طراحی نیسان IMK به جای استفاده از آینه‌های کناری سنتی، از دوربین‌هایی استفاده شده که به صفحه نمایش مرکزی خودرو متصل است. 

  کابین آن طراحی جادار با فضایی مشابه به صندلی‌های راحتی کافی شاپ را به سرنشینان اهدا می‌کند. صندلی‌ها مشابه نیمکت و تنها دکمه‌های کنترلی فیزیکی، دسته دنده و استارت خودرو هستند. سقف تمام شیشه‌ای اجازه می‌دهد تا مقدار زیادی نور وارد کابین شود و حسی از فضای داخلی یک اتاق را به سرنشینان القا کند. درون آن از کنترل‌های بسیار کمی استفاده شده و بیشتر آنها لمسی بوده تا مفهومی از فناوری پیشرفته را ارائه دهد.

  هنوز اطلاع دقیقی از ویژگیهای فنی آن در دسترس نیست اما به گفته کمپانی نیسان IMK از یک موتور الکتریکی با پیشرانه قدرتمند و کارآمد برخوردار خواهد بود.

  motor1

  2121