سفارش تبلیغ
صبا ویژن

علت 30 درصد سکته‌های مغزی ناشی از نامنظمی‌های ضربان قلب است


 

 • علت 30 درصد سکته‌های مغزی ناشی از نامنظمی‌های ضربان قلب است

  به گزارش مهر، مسعود اسلامی، شامگاه سه شنبه در افتتاحیه بیست و یکمین کنگره بین المللی‌های قلب و عروق در برج میلاد تهران، اظهار داشت: تلاش کرده ایم هر سال کنگره تازه‌های قلب و عروق، کامل تر و پر بارتر از سال‌های قبل برگزار شود و کنگره امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  دبیر انجمن آترواسکلروز ایران، با عنوان این مطلب که برنامه‌های علمی کنگره توسط 270 نفر از اساتید و دانشمندان اجرا می‌شود، گفت: تمامی برنامه‌های علمی به صورت همزمان در 9 سالن ارائه می‌شود که 2 سالن اختصاصی پرستاری نیز خواهیم داشت.

  اسلامی، از برنامه «سینمای قلب» برای اولین بار در کنگره امسال خبر داد و اظهار داشت: ایده سینمای قلب، امسال شکل گرفته است که در این برنامه، منتخبی از جراحی های قلب و عروق که از سطح 6 بیمارستان مختلف کشور تهیه شده است، در دو سالن برای شرکت کنندگان پخش می شود.

  وی در ادامه به خطرات بیماری‌های قلبی اشاره کرد و افزود: نامنظمی‌های ضربان قلب یا آریتمی های قلبی، یکی از شایع ترین بیماری‌های قلب و عروق است که در دو دسته ساده و خطرناک تقسیم بندی می‌شود.

  دبیر انجمن آترواسکلروز ایران، تاکید کرد: هرچه سن فرد بیشتر باشد احتمال نامنظمی‌های ضربان قلب نیز افزایش می‌یابد.

  اسلامی با عنوان این مطلب که افراد بالای 75 سال 10 درصد نامنظمی‌های ضربان قلب دارند، گفت: نامنظمی ضربان قلب، سبب نارسایی عضله قلب و حتی سکته مغزی می‌شود.

  وی با بیان اینکه 30 درصد سکته‌های مغزی ناشی از نامنظمی ضربان قلب است، ادامه داد: برای درمان این عارضه روش‌های دارویی و غیردارویی وجود دارد که اگر روش‌های دارویی جواب نداد اصولاً به سراغ درمان‌های غیر دارویی می‌رویم.

  دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق، یادآور شد: داروهای ضد لخته و ضد انعقادی همچون وارفارین پیش از این برای بیماران دچار نامنظمی ضربان قلب استفاده می‌شد که الان داروهای جایگزین نیز به بازار آمده است.